Papp til vinduet

Endelig titter solen frem igjen etter en lang tid bak skyene. Her kommer en teknikk du kan fange solstrålene med.

Les mer >>

Forandring fryder, perler

Her kommer min variant av forandring fryder, perler. Denne teknikken fant Maren og jeg ut sammen. Maren går i 4. trinn og er like lidenskapelig opptatt av forming som jeg. ”Kan vi ikke bare se hva vi har i skapet da?”, sa hun..

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Gøy med kartong. Del 1

Kartong er et kjempefint materiale å jobb med. Gratis kan det også være.

Les mer >>

Regnkunst

Endelig kom regnet… Vel, det er vel ikke akkurat drømmeværet, men når det først kommer får man gjøre det beste ut av det.

Les mer >>

Å male med en ballong

Det er spennende å prøve nye måter å få malingen ned på arket på. Hva med å male med en ballong?

Les mer >>

Fargerike egg

Har dere litt tid igjen før påske? Da kan du prøve å lage disse fargerike eggene.

Les mer >>

Trykk i vei

Å trykke bilder er noe av det morsomste jeg vet. Det handler om å produsere og la kreativiteten løpe løpsk. Det går fort og du kan lage så mange trykk du vil, og at på til få helt forskjellige uttrykk av en og samme plate

Les mer >>

Klipp et bilde

Nå er det saks og farget papir som gjelder. Prøv deg på denne teknikken, den er nesten for god til å være sann.

Les mer >>