Mer å gjøre ute..

Øyeblikkets kunst eller en opplevelse for livet.. Jeg tror det kan være begge deler med denne teknikken. Hele skolegården er et eneste stort hvitt lerret.. da er det best å vite hva man kan gjøre med det..

Les mer >>

Uro

Har du lyst til å pynte litt på SFO, nå som det er sommer?

Les mer >>

Splash!

Finn frem pappesker og søppelposer, nå skal det splashes!

Les mer >>

Hyllest til regnværet

Så kom det endelig litt regn igjen. Hva er vel bedre å glede seg over regnet og bli litt inspirert? I regnvær er det deilig å slippe å bli våt og da trenger vi en paraply.

Les mer >>

Å oppleve øyeblikket

Nå for tiden får vi høre hvor viktig det er å leve i nuet og oppleve øyeblikkene som fyller dagen vår. I denne teknikken er det akkurat det som er meningen.

Les mer >>

Dagens tips

I dag skal du få noen tips som kan bidra til at penslene varer en stund lenger.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Vi resirkulerer igjen

Dette er en veldig morsom oppgave. Her skal du samle plastflasker og pynte dem som du vil.

Les mer >>

Glitrende blomster

Det er mange forskjellige måter å lage blomster på. Her er en teknikk med maling, glitter og du bruker tuppen på en pensel.

Les mer >>