Flere artikler innen SFO som prosjektarena
OL i SFO
Det skjer mye i SFO-basene om dagen. Vi har bl a fått mange meldinger om diverse OL-øvelser rundt omkring i baser og uteområder. Hva har skjedd hos deg..?
Les mer >>Prosjekt som fenger
Fjoråret suksess med prosjekt om verdensrommet ga mersmak. Vi spurte foreldrene om råd til et emne som kunne fenge også guttene. Jentene henger seg på uansett, de er altetende. Det ble DINOSAURER.
Les mer >>Humla suser på Godlia
SFO er perfekt som arena for prosjekter. På Godlia SFO har de en egen prosjektbase som er veldig populær. Den heter Humla.
Les mer >>Romeo og Julie
På Stabbursmoen SFO var årets forestilling en del av et prosjekt hvor de ønsket å gjøre et dykk i nærkulturen.
Les mer >>Den digitale SFO
Et bilde sier mer enn tusen ord. Slik tenker vi på Sørli SFO I Nittedal kommune når vi skal inspirere barn til skaperglede og vise foreldre hva som skjer I hverdagen.
Les mer >>Frihet til å velge
Hvorfor ikke snu opp/ned på etablerte sannheter? Hvorfor ikke utfordre en traust SFO med noe helt nytt? Vi på Tasta SFO i Stavanger gjorde akkurat det. «Nå skal alle ut!» «Nå skal alle spise!» «Nå skal alle leke!» «Nå skal alle synge!» «Nå skal alle ditt og datt!» Endelig er disse setningene historie. Det var på tide å gjøre noe nytt, en endring var nødvendig. Tasta skole var ferdig med samlebånds-SFO.
Les mer >>Barns medvirkning i farger og fantasi
Hvordan ser en vegg ut når barna får bestemme? På Korsvoll AKS i Oslo fikk 4 og 5. trinn-elevene slippe fantasien løs. Resultatet ble et fargesprakende kunstverk de selv har vært med å skape, sammen med kunstner Morten Kveen.
Les mer >>Humla suser på Godlia
SFO er perfekt som arena for prosjekter. På Godlia SFO har de en egen prosjektbase som er veldig populær. Den heter Humla.
Les mer >>Tivoli
Hva med å prøve en ny vri på skoleavslutningen, i regi av SFO? Tivoli på skolen må jo være alle barns store drøm.
Les mer >>





