Annette er leder ved Løren AKS. De ble inspirert til å skape en lesekrok på sin base etter å ha sett en annen her på sfonett.

Vi ble veldig inspirert av å lese om lesekroken dere viste på SFOnett, og hadde derfor lyst til å sende inn bilde av vår lesekrok.

Se film av lesekroken vi har på basen for 3 og 4.trinn. Her har baseleder fått lov til å være kreativ og tegnet et flott maleri på veggen, som skaper en fin krok for barna her på Løren AKS. Barna trives kjempe godt med å sitte der med en bok eller med litt avslapning etter en lang dag på skolen.

Rom for lek og læring - se filmen her

Filmen "Rom for lek og læring" og gir deg konkret opplegg for en planleggingsdag eller tilsvarende.

Les mer >>

Inspirerende lokaler skaper god lek

Hvordan ville lekemiljøet på SFO sett ut om vi hadde spurt barna? Vi vet at det fysiske miljøet er en fritidspedagogisk ressurs.Det er ingen tvil - rom skaper kvalitet!»

Les mer >>

Rom for lek og læring - se filmen her

Filmen "Rom for lek og læring" og gir deg konkret opplegg for en planleggingsdag eller tilsvarende.

Les mer >>

Lek ved bordet

Bordene på SFO fungerer som viktige møteplasser for tegning, forming, spill og måltider. Utvider dere bordkulturen med ideer som inviterer til å skape kan det bli et inspirerende tilskudd til et rikt lekemiljø.

Les mer >>

Vennskapskafe på Sande SFO

SFO-leder Hege Storjordet og hennes team ved Sande skole i Sandefjord jobber med «vennskapskafé» - der barna kan møtes for å spise god mat og treffe nye og gamle venner.

Les mer >>

1,2,3 rollelek

Ved hjelp av tre velfylte skap i et klasserom kan du inspirere til et vidt spekter av rollelek på SFO.

Les mer >>

Pop-up rom som inspirerer til lek ved Veståsen SFO

- Leken gir mange muligheter for barn. Det forteller Eivind som er baseleder ved Veståsen SFO i Gjerdrum kommune. Vi har fokus på lekende læring og pop-up rommet er et viktig verktøy for å skape dette i hverdagen.

Les mer >>

Den magiske dør til julelunsjen

De ansatte ved Elvetun SFO ville skape litt magi når ungene ankom årets julelunsj. Det klarte de ved enkle grep.

Les mer >>

Bedre relasjonsbygging i «nye» omgivelser

For barna er SFO en viktig arena for å skape og vedlikeholde vennskap og sosiale relasjoner. Som barneveileder kan du lage en god ramme for den daglige relasjonsbyggingen ved å tilrettelegge lekemiljø, planlegge aktiviteter og stadig være på lysglimtjakt – bare spør barna ved Kaupanger SFO.

Les mer >>