Dette er en morsom teknikk, som har mange muligheter. Jeg foreslår at du tester ut litt på egenhånd.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Sy et bilde

Å se flere muligheter i materialene synes jeg er gøy. Tråd og kartong i en litt annen variant kommer her.

Les mer >>

Julekalender

I år begynner vi julen like tidlig som julemarsipanen kommer i butikken. Vel, så ille er det ikke, men vi må begynne å planlegge litt snart. Her er en utfordring.

Les mer >>

Kjæreste på gang?

Det er på tide å gjøre seg klar til våren. I dag lager vi ringer, store og fine slik at alle kan beundre dem.

Les mer >>

Hyllest til regnværet

Så kom det endelig litt regn igjen. Hva er vel bedre å glede seg over regnet og bli litt inspirert? I regnvær er det deilig å slippe å bli våt og da trenger vi en paraply.

Les mer >>

Jeg heter Marthe

Nå er SFO i gang igjen etter ferien. Et helt skoleår skal fylles med lek, vennskap, aktiviteter, måltider og alt det andre som hører SFO til.. Barna skal sees og få være seg selv på godt og vondt. Her er en teknikk som skal fortelle litt om barna, nemmelig hva de heter.

Les mer >>

Fettstifter

Når du skal velge hvilken type fettfarger du skal bestille, er det viktig at du tenker på hvilke bruksområder de skal dekke.

Les mer >>

Vi resirkulerer igjen

Dette er en veldig morsom oppgave. Her skal du samle plastflasker og pynte dem som du vil.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Klipp et bilde

Nå er det saks og farget papir som gjelder. Prøv deg på denne teknikken, den er nesten for god til å være sann.

Les mer >>