Dette er en morsom teknikk, som har mange muligheter. Jeg foreslår at du tester ut litt på egenhånd.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Lim et bilde

At det er mange morsomme teknikker, er hevet over en hver tvil. Denne gangen har jeg blant annet brukt lim.

Les mer >>

Forandring fryder, perler

Her kommer min variant av forandring fryder, perler. Denne teknikken fant Maren og jeg ut sammen. Maren går i 4. trinn og er like lidenskapelig opptatt av forming som jeg. ”Kan vi ikke bare se hva vi har i skapet da?”, sa hun..

Les mer >>

Ismaling

Denne oppgaven representerer virkelig nysgjerrigheten og undringen til barn. Teknikken er like enkel som den er morsom - og er en iskald fornøyelse.

Les mer >>

Lett som en fjær

- Og nydelig som bare det. Her er det bare å ta frem silkepapiret igjen. Det er tid for det sarte, skjøre og skjønne.

Les mer >>

Ut i luften, opp i trærne

Har du lyst til å være kreativ ute? Jeg håper denne teknikken kan inspirere deg til å gå ut i luften og opp i trærne.

Les mer >>

Glitrende kongler

Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..

Les mer >>

Lim og salt

Her kommer en teknikk som jeg synes er spennende. Dette resultatet blir også annerledes og flott.

Les mer >>

Gøy med kartong. Del 3.

Vi er ikke helt ferdig med kartong enda. Denne gangen skal vi pynte oss litt, og lage flotte smykker.

Les mer >>

Bit for bit

Denne oppgaven er morsom. Resultatene blir ofte fargesprakende og spennende. Bildene blir til ved at barna fyller et på forhånd opptegnet motiv med avrevne papirbiter.

Les mer >>