Dette er en morsom teknikk, som har mange muligheter. Jeg foreslår at du tester ut litt på egenhånd.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Sommerens pynt

Selvlagede armbånd hører sommeren til..

Les mer >>

Sensommerblader

Hvert eneste år må vi lage bilder med blader. I år kan vi godt begynne litt tidelig..

Les mer >>

Månedens utfordring

Det finnes mange kreative barneveiledere i dette lange land, det er jeg ganske sikker på. Her er muligheten for deg som liker utfordringer og ser muligheter i det du har rundt deg.

Les mer >>

Fettstifter

Når du skal velge hvilken type fettfarger du skal bestille, er det viktig at du tenker på hvilke bruksområder de skal dekke.

Les mer >>

Ismaling

Denne oppgaven representerer virkelig nysgjerrigheten og undringen til barn. Teknikken er like enkel som den er morsom - og er en iskald fornøyelse.

Les mer >>

Lett som en fjær

- Og nydelig som bare det. Her er det bare å ta frem silkepapiret igjen. Det er tid for det sarte, skjøre og skjønne.

Les mer >>

Glitrende blomster

Det er mange forskjellige måter å lage blomster på. Her er en teknikk med maling, glitter og du bruker tuppen på en pensel.

Les mer >>

Her er noen av årets julekalendere.

Årets julekalendere er i boks. Tusen takk for gode forslag, til nytte for oss alle. Det er fantastisk artig at dere har tatt utfordringen.

Les mer >>