Les også
Hokus pokus farger
Dette er en flott teknikk for å få fram fargerike motiver, den er også ganske enkel og krever ikke mye forberedelser.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm del 4
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Denne gangen kan vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker.
Les mer >>Du og jeg og dompappen
Vi markerer Prøysenåret 2014med, dompappane opp i lia som kava i snøbrøyta,- og der ingen hadde vore i jula før..heisann og hoppsann og tralala.
Les mer >>Silkepapir og plast
Jeg gir dere enda en oppgave med silkepapir.. Fargene er så fantastisk klare og fine. Disse bildene passer fint på kjedelige hvite vegger eller i vinduet. Denne teknikken kalles decopage.
Les mer >>Uro
Har du lyst til å pynte litt på SFO, nå som det er sommer?
Les mer >>Sommarfugl i garderobeland
Sommerfuglene blir så fine at de nesten letter på egen hånd. Gir flott kunstutstilling på slitne SFO-vegger.
Les mer >>Maling
Jeg har prøvet mange typer maling fra forskjellige produsenter, og kvaliteten er stort sett den samme overalt. De forskjellige materialforvalterne har et godt utvalg, og du har muligheten til å få maling som passer til alle typer maleteknikker.
Les mer >>Verdens fineste tre
Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.
Les mer >>Julekalender
I år begynner vi julen like tidlig som julemarsipanen kommer i butikken. Vel, så ille er det ikke, men vi må begynne å planlegge litt snart. Her er en utfordring.
Les mer >>




