Dette er en morsom teknikk, som har mange muligheter. Jeg foreslår at du tester ut litt på egenhånd.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Ta med maleskrin og pensler ut..

Skoleferien er i gang, mens vi i SFO har noe flotte uker igjen på jobb. Skal dere til stranden vil jeg anbefale å ta med maleskrin og pensler. Og husk fotoapparat..

Les mer >>

Bli med inn i fargenes verden

Forrige uke skrev jeg om maling og primærfargene. Denne uken handler Marthes regnbuedrøm om å blande og leke med farger.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Fettstifter

Når du skal velge hvilken type fettfarger du skal bestille, er det viktig at du tenker på hvilke bruksområder de skal dekke.

Les mer >>

Her er noen av årets julekalendere.

Årets julekalendere er i boks. Tusen takk for gode forslag, til nytte for oss alle. Det er fantastisk artig at dere har tatt utfordringen.

Les mer >>

Silkepapir og plast

Jeg gir dere enda en oppgave med silkepapir.. Fargene er så fantastisk klare og fine. Disse bildene passer fint på kjedelige hvite vegger eller i vinduet. Denne teknikken kalles decopage.

Les mer >>

Hvalen som spruter baller

Finn frem det du har av farget ark klipp et bilde.

Les mer >>

Funnet i kjelleren, del 1

Nå har jeg vært i kjelleren og funnet Depron. Hva er det og hva kan det brukes til?

Les mer >>

Klipp, klipp,klipp..

Jeg kjøpte en gang en såkalt urtesaks. Den fungerte dårlig på urter, men desto bedre på ark.

Les mer >>