Les også
Funnet i kjelleren, del 1
Nå har jeg vært i kjelleren og funnet Depron. Hva er det og hva kan det brukes til?
Julenissen blir også glad for julekort!!
Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.
Les mer >>Julekalender
I år begynner vi julen like tidlig som julemarsipanen kommer i butikken. Vel, så ille er det ikke, men vi må begynne å planlegge litt snart. Her er en utfordring.
Les mer >>Smykker fra naturen
Nå blir været varmere og det er deilig å sitte og slappe av og småprate i solen. Med denne teknikken kan dere virkelig kose dere og bli inspirert av hverandre.
Les mer >>Ut i luften, opp i trærne
Har du lyst til å være kreativ ute? Jeg håper denne teknikken kan inspirere deg til å gå ut i luften og opp i trærne.
Les mer >>Maling og plast
Dette er en morsom teknikk, som har mange muligheter. Jeg foreslår at du tester ut litt på egenhånd.
Les mer >>En mappe for det meste
I løpet av et SFO-år tegner og maler barna mange flotte kunstverk. Så fine er de, at de er verdt å ta vare på.
Les mer >>Hyllest til regnværet
Så kom det endelig litt regn igjen. Hva er vel bedre å glede seg over regnet og bli litt inspirert? I regnvær er det deilig å slippe å bli våt og da trenger vi en paraply.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm.Del 5
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.
Les mer >>Sy et bilde
Å se flere muligheter i materialene synes jeg er gøy. Tråd og kartong i en litt annen variant kommer her.
Les mer >>





