Les også
Månedens utfordring
Det finnes mange kreative barneveiledere i dette lange land, det er jeg ganske sikker på. Her er muligheten for deg som liker utfordringer og ser muligheter i det du har rundt deg.
Les mer >>Hokus pokus farger
Dette er en flott teknikk for å få fram fargerike motiver, den er også ganske enkel og krever ikke mye forberedelser.
Les mer >>Gøy med kartong. Del 1
Kartong er et kjempefint materiale å jobb med. Gratis kan det også være.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm!
På Volden SFO har jeg hatt kunstgruppe i mange år. Alle grupper er forskjellige og opplegget varierer fra år til år. I tiden fremover skal jeg dele gode ideer i en serie artikler her på sfonett.
Les mer >>Marthes regnbuedrøm del 3
Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.
Les mer >>På sekretærens kontor
En dag jeg var inne hos sekretæren på Volden skole, og fant litt emballasje. Du vet denne plasten som beskytter varene skolen bestiller.
Les mer >>Mønster med lim
Lim kan brukes til mange ting. Her er lim kombinert med aluminiumsfolie.
Les mer >>Perler på en snor
Å se mulighetene er ikke alltid lett.. Man trenger inspirasjon og lyst til å finne nye bruksområder på de tingene man har rundt seg. Mitt råd er: Prøv da vel!
Les mer >>Sommerens pynt
Selvlagede armbånd hører sommeren til..
Les mer >>



