Les også
Sover du godt?
Her får du små drypp du kan bruke i samtaler rundt bordene i basene. Det er alltid gledelig for barn å få være sammen med voksne som deg. Du kan fortelle om små, rare ting og ved middagsbordet kommer barnet med din historie fra perlebordet og foreldrene tenker; i SFO skjer det jammen mer enn innkryssing og fôring.
Les mer >>Rot med maten
Det finnes en hakkespett sør i Norge som er vakker og fin, men er den klok? Jeg vet ikke, men den er ganske flink til å lære seg saker og ting. Og det er viktig.(Her får du små drypp du kan bruke i samtaler rundt bordene i basene. Det er alltid gledelig for barn å få være sammen med voksne som deg. Du kan fortelle om små, rare ting og ved middagsbordet kommer barnet med din historie fra perlebordet og foreldrene tenker; i SFO skjer det jammen mer enn innkryssing og fôring. Tekstene er også skrevet slik at barn selv kan lese dem, det er fint at SFO bidrar til å stimulere til mer lesing.)
Les mer >>Verdens sterkeste lim
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>Lam kan gå
Ja, lam kan gå. Det visste jo du. Lam kan løpe også. Og sprette og hoppe som en liten gærning mens de snakker rart omtrent som sauer. (Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna. )
Les mer >>Lomatia – en gammel venn
Her får du små drypp du kan bruke i samtaler rundt bordene i SFO.
Les mer >>Atsjoooo…
Det mange barn som nyser og noen voksne også. På den måten finner basiller og virus nye steder der de kan vokse og få barn.
Les mer >>Småfilosofene - Å mobbe, hva betyr det
Småfilosofene reflekterer og filosoferer over mange ting i bladet "Elle Melle". Denne gangen snakker de om erting. Les mer om bladet og opplegget på forsiden vår.
Les mer >>Opp-ned-huset
I Tyskland har de bygget et hus opp-ned. Med taket ned og gulvet opp. Mange mennesker er kommet for å se huset. Det er ikke så greit.
Les mer >>Rekebæsj ga olje
Her får du små drypp du kan bruke i samtaler rundt bordene i basene. Det er alltid gledelig for barn å få være sammen med voksne som deg. Du kan fortelle om små, rare ting og ved middagsbordet kommer barnet med din historie fra perlebordet og foreldrene tenker; i SFO skjer det jammen mer enn innkryssing og fôring... Tekstene er også skrevet slik at barn selv kan lese dem, det er fint at SFO bidrar til å stimulere til mer lesing. Under vignetten Snodigheter ved perlebordet finner du lagret alle snodighetene som tidligere er publisert, se høyre spalte på forsiden.
Les mer >>


