Lim og salt

Her kommer en teknikk som jeg synes er spennende. Dette resultatet blir også annerledes og flott.

Les mer >>

Lim et bilde

At det er mange morsomme teknikker, er hevet over en hver tvil. Denne gangen har jeg blant annet brukt lim.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm!

På Volden SFO har jeg hatt kunstgruppe i mange år. Alle grupper er forskjellige og opplegget varierer fra år til år. I tiden fremover skal jeg dele gode ideer i en serie artikler her på sfonett.

Les mer >>

Lett som en fjær

Her kommer en teknikk jeg har hatt lyst til å vise dere lenge. En varm sommerdag ute i hagen, og bildene var på plass.

Les mer >>

Fargerikt og flott

I dagens teknikk har jeg brukt farget papir. Runde bitte små ark fra en hullmaskin.

Les mer >>

Lett som en fjær

- Og nydelig som bare det. Her er det bare å ta frem silkepapiret igjen. Det er tid for det sarte, skjøre og skjønne.

Les mer >>

Bli med inn i fargenes verden

Forrige uke skrev jeg om maling og primærfargene. Denne uken handler Marthes regnbuedrøm om å blande og leke med farger.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm del 3

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.

Les mer >>

Egg-scala

Påskeegga som er så friske og glade at du formeleg kan høyre dei synge!

Les mer >>