Les også
SFO i Sverige – og Norge…
Vi har kikket litt på läget i det svenske fritidshemmet – svenskenes SFO. Det vi fant klinger litt kjent, eller hur..?
Les mer >>Mobbeboken i farta..!
SFO-Norge gjør det igjen! Tar imot en fagbok med åpne armer. Høstens nye bok for SFO- og AKS-folket freser ut i alle kriker og kroker av landet vårt. Og snart er 25 % av 1. opplaget solgt.
Les mer >>Observasjonsskjema - frilek
Dette observasjonsskjemaet kan brukes til å se på barns samarbeid under frilek.
Les mer >>ÅRETS BARNEVEILEDER 2023
Bjørn Helge Nerdal fra Eiganes SFO i Stavanger ble torsdag kåret til Årets barneveileder på konferansen Kvalitet i SFO som arrangeres i Tromsø.
Les mer >>Observasjonsmetoder
Du får her skjema for to ulike observasjonsmetoder: Kontaktbarometer og Barnebarometer.
Les mer >>Å intervjue barn
Hvordan snakker vi med barn på en anerkjennende måte? Brit Eide gir oss en innføring i temaet.
Les mer >>UIS - Pionerer innen skolefritidspedagogikk
Universitetet i Stavanger (UiS) er pioner innen skolefritidspedagogikk og var først i Norge til å tilby en egen bachelor i dette feltet. Studiet har banet vei for andre høyskoler og satt standarden for en ny type utdanning som hever kompetansen og løfter skolefritidsordningen (SFO) til et nytt nivå. Med dette unike tilbudet sikter UiS mot å gi SFO-ansatte den faglige tyngden de trenger for å gjøre en forskjell i barns liv.
Les mer >>Takk, Ivar
I dette jubileumsåret har vi fått hilsninger fra mange som har preget fagfeltet vårt. En av dem er grunnleggeren vår, Ivar Haug. Uten Ivar hadde vi ikke hatt Nettverket! for SFO. Uten Ivar hadde mange av oss trolig ikke blitt værende i SFO. Det er sterke ord. Men de er sanne.
Les mer >>Barnesamtale
Det vil være nyttig med systematiske planlagte samtaler med barna for å snakke litt om hvordan de egentlig opplever hverdagen i SFO. Vi viser her et forslag til innhold i slike samtaler fra Krossen SFO.
Les mer >>



