Flere artikler innen Utebasen
Villmarksleir i høstferien
Det er grundig dokumentert at barn bruker kroppen sin mer aktivt i lek utendørs. Denne SFOen har dratt hele gjengen ut i høstferien. Vi vil gjerne ha slike stemninger og opplevelser fra din SFO også.
Les mer >>Vil dere lage fuglekasser på SFO?
Oppdrag Fuglekasse gir bort 2000 gratis fuglekassebyggesett med aktivitetshefter slik at dere kan lage et morsomt og lærerikt snekreverksted på SFO. Sjekk om din SFO er i listen over prioriterte kommuner.
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv!
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Marker Verdens snømanndag med snølek og kreativitet!
18. januar er det Verdens snømanndag, og vi oppfordrer alle til å komme seg ut og feire vinterens gleder..
Les mer >>Noen tips for skogturer med barn
Det å bruke naturen er god SFO-praksis. Både store og små blir litt ekstra glade når de får litt plass til å røre seg. Her er noen gode tips for turen.
Les mer >>Litt om bål
Litt informasjon om hvordan man kan lage bål, når det er lov og andre gode tips er nyttig for de som satser på friluftsliv - eller uansett.
Les mer >>Spikkelappen i SFO
I Trollstua SFO tar barna spikkelappen før de svinger kniven.
Les mer >>Bruk av kniv blant barn
Kniv er et viktig redskap, og barn bør derfor lære å håndtere dette på best mulig måte.
Les mer >>Ute-SFO på Skogn – en suksesshistorie for barn og voksne
Med over 100 barn i SFO og et sterkt fokus på lek, aktivitet og mestring, har Skogn SFO skapt et unikt tilbud gjennom Ute-SFO. Barna får utfolde seg ute i naturen, og både store og små nyter godt av en mer variert og balansert SFO-hverdag. "Det å ta dem med ut i naturen fenger alle," sier Tove, en av ildsjelene bak prosjektet.
Les mer >>


.jpg)


