Flere artikler innen Utebasen
Pizzaovn i SFO
Borge SFO i Fredrikstad viser vei. De har for lengst flyttet utendørs hele året og baker selvsagt pizza uten strøm…
Les mer >>Marker Verdens snømanndag med snølek og kreativitet!
18. januar er det Verdens snømanndag, og vi oppfordrer alle til å komme seg ut og feire vinterens gleder..
Les mer >>Unge entreprenører i SFO
Fire 4.klassejenter har startet brødfabrikk i Borge SFO i Fredrikstad. «Brødfabrikken» er en naturlig følge av at barn tas med på gjennomføringen av det store prosjektet SFO.
Les mer >>Enkel og god bålmat
Å samles rundt bålet med god mat er motivasjon for ukas tur
Les mer >>Litt om bål
Litt informasjon om hvordan man kan lage bål, når det er lov og andre gode tips er nyttig for de som satser på friluftsliv - eller uansett.
Les mer >>Ute-SFO på Skogn – en suksesshistorie for barn og voksne
Med over 100 barn i SFO og et sterkt fokus på lek, aktivitet og mestring, har Skogn SFO skapt et unikt tilbud gjennom Ute-SFO. Barna får utfolde seg ute i naturen, og både store og små nyter godt av en mer variert og balansert SFO-hverdag. "Det å ta dem med ut i naturen fenger alle," sier Tove, en av ildsjelene bak prosjektet.
Les mer >>Lag en egen kjøkkenhage
Lyst å lage en egen kjøkkenhage i SFO? Vi forteller deg hvordan det kan gjøres.
Les mer >>Vår i skogen
Våren har kommet og det er klart for turer i skog og mark. På tur med barna kan det være nyttig med litt bakgrunnskunnskap om ting som skjer i naturen om våren.
Les mer >>Lær å spikke en smørekniv
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>


.jpg)


