Papir og glass

Her kommer en variant av en ”gammel” kjent teknikk. Denne gangen skal du bruke farget papir og en glassplate.

Les mer >>

Vi resirkulerer igjen

Dette er en veldig morsom oppgave. Her skal du samle plastflasker og pynte dem som du vil.

Les mer >>

Månedens utfordring

Det finnes mange kreative barneveiledere i dette lange land, det er jeg ganske sikker på. Her er muligheten for deg som liker utfordringer og ser muligheter i det du har rundt deg.

Les mer >>

Smykker fra naturen

Nå blir været varmere og det er deilig å sitte og slappe av og småprate i solen. Med denne teknikken kan dere virkelig kose dere og bli inspirert av hverandre.

Les mer >>

De magiske øyeblikkene

Alle de magiske øyblikkene man opplever sammen med barna, er den viktigste motivasjonfaktoren i mitt verkstedsarbeid.

Les mer >>

Hokus pokus farger

Dette er en flott teknikk for å få fram fargerike motiver, den er også ganske enkel og krever ikke mye forberedelser.

Les mer >>

Perler på en snor

Å se mulighetene er ikke alltid lett.. Man trenger inspirasjon og lyst til å finne nye bruksområder på de tingene man har rundt seg. Mitt råd er: Prøv da vel!

Les mer >>

Bit for bit

Denne oppgaven er morsom. Resultatene blir ofte fargesprakende og spennende. Bildene blir til ved at barna fyller et på forhånd opptegnet motiv med avrevne papirbiter.

Les mer >>

Verdens fineste tre

Her kommer et vakkert kunstverk laget av 2.klassingene på Volden SFO. Verdens fineste drømme-tre, kaller vi det.

Les mer >>