Søte jordbær

Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.

Les mer >>

Hjerteblader

Bladene er så vakre om dagen.. Her kommer enda en teknikk som dere kan prøve dere på.

Les mer >>

Q-tips i system

Å bruke helt vanlige ting på en annerledes måte synes jeg er kjempemorsomt. Litt surfing på nettet, og jeg fant denne morsomme teknikken.

Les mer >>

Gøy med kartong. Del 3.

Vi er ikke helt ferdig med kartong enda. Denne gangen skal vi pynte oss litt, og lage flotte smykker.

Les mer >>

Mer blader

Mens vi venter på de flotte høstfargene, synes jeg vi kan lage høstbladene våre selv. Fargerike og vakre, hengende på en snor.

Les mer >>

Forvandling fryder blyantene

Her kommer min variant av forvandling fryder, blyanter. Hvis du har lyst til å prøve, er det bare å finne frem alt du kan tenke deg av ting og tang å pynte med.

Les mer >>

Gøy med kartong. Del 1

Kartong er et kjempefint materiale å jobb med. Gratis kan det også være.

Les mer >>

Pappblomster

Jeg liker å bruke ting jeg finner rundt om kring, gjerne noe som skal kastes. Denne gangen har jeg funnet pappemballasje som vi får gjennom fruktordningen på skolen.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm del 3

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.

Les mer >>