Denne oppgaven er morsom. Resultatene blir ofte fargesprakende og spennende. Bildene blir til ved at barna fyller et på forhånd opptegnet motiv med avrevne papirbiter.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Høstblader av kaffefilter

Nydelige fantasiblader av kaffefilter er dagens aktivitet.

Les mer >>

Lim og salt

Her kommer en teknikk som jeg synes er spennende. Dette resultatet blir også annerledes og flott.

Les mer >>

Smykker fra naturen

Nå blir været varmere og det er deilig å sitte og slappe av og småprate i solen. Med denne teknikken kan dere virkelig kose dere og bli inspirert av hverandre.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm del 3

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO. Denne gangen er det krøllebilde som er utfordringen.

Les mer >>

Marmorering

Her er en fantastisk fasinerende teknikk. Den er ikke ny, men gammel og kjent for mange. Her klarer man aldri å slutte, når man først har begynt.

Les mer >>

Papir og glass

Her kommer en variant av en ”gammel” kjent teknikk. Denne gangen skal du bruke farget papir og en glassplate.

Les mer >>

Glitrende blomster

Det er mange forskjellige måter å lage blomster på. Her er en teknikk med maling, glitter og du bruker tuppen på en pensel.

Les mer >>

Sommarfugl i garderobeland

Sommerfuglene blir så fine at de nesten letter på egen hånd. Gir flott kunstutstilling på slitne SFO-vegger.

Les mer >>

Fargerike fingertupper

Litt flytende farge på en fingertupp, og du har en stempelpute som kan forme flotte mønster på arket

Les mer >>