Denne oppgaven er morsom. Resultatene blir ofte fargesprakende og spennende. Bildene blir til ved at barna fyller et på forhånd opptegnet motiv med avrevne papirbiter.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Fargerike egg

Har dere litt tid igjen før påske? Da kan du prøve å lage disse fargerike eggene.

Les mer >>

Gøy med kartong. Del 3.

Vi er ikke helt ferdig med kartong enda. Denne gangen skal vi pynte oss litt, og lage flotte smykker.

Les mer >>

Splash!

Finn frem pappesker og søppelposer, nå skal det splashes!

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm del 4

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Denne gangen kan vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker.

Les mer >>

Julenissen blir også glad for julekort!!

Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.

Les mer >>

Når bladene faller

Man må ta årstidene som de kommer, og kose seg med hva den har å tilby. Denne aktiviteten gjør jeg hvert år sammen med barna, like poppulært hver gang.

Les mer >>

Glitrende blomster

Det er mange forskjellige måter å lage blomster på. Her er en teknikk med maling, glitter og du bruker tuppen på en pensel.

Les mer >>

Årets store juleutfordring

Vi trenger alle gode tips og ideer til juleverkstedet. Klikk deg inn og se hva du kan bidra med.

Les mer >>

Regnkunst

Endelig kom regnet… Vel, det er vel ikke akkurat drømmeværet, men når det først kommer får man gjøre det beste ut av det.

Les mer >>