Nydelige høstblader

Sommeren er over og høsten banker på døren. Nå er det bare å ønske krystallklare dager velkommen. Denne gangen lager vi høstbladene selv. Fargerike og flotte.

Les mer >>

O'jul med din glede..

Jul er det heldigvis en stund til enda, men forberedelsene har allerede startet. Det er mye vi har lyst til å gjøre, vi må bare finne ut hva vi skal velge. Denne utfordringen er enkel – send inn dine juleideer og jeg legger dem ut her på SFOnett.

Les mer >>

Prikk, prikk, prikk..

Her får du et tips til hvordan du kan bruke tusjene dere har på SFO. En enkel, men litt tidkrevende oppgave. Resultatet blir annerledes og flott.

Les mer >>

Lim et bilde

At det er mange morsomme teknikker, er hevet over en hver tvil. Denne gangen har jeg blant annet brukt lim.

Les mer >>

Hjerteblader

Bladene er så vakre om dagen.. Her kommer enda en teknikk som dere kan prøve dere på.

Les mer >>

Kjempekule julekuler med smell!

Ja, det er faktisk fakta. Desse julekulene er det smell i.

Les mer >>

Marmorering

Her er en fantastisk fasinerende teknikk. Den er ikke ny, men gammel og kjent for mange. Her klarer man aldri å slutte, når man først har begynt.

Les mer >>

Hokus pokus farger

Dette er en flott teknikk for å få fram fargerike motiver, den er også ganske enkel og krever ikke mye forberedelser.

Les mer >>

Man trenger da ikke ark...

Nå er det tid for å ta med maling og pensler ut i skolegården igjen. Snøen er fin og hvit, men er sannelig flott med litt farge også..

Les mer >>