Litt flytende farge på en fingertupp, og du har en stempelpute som kan forme flotte mønster på arket

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Ut i luften, opp i trærne

Har du lyst til å være kreativ ute? Jeg håper denne teknikken kan inspirere deg til å gå ut i luften og opp i trærne.

Les mer >>

Mer å gjøre ute..

Øyeblikkets kunst eller en opplevelse for livet.. Jeg tror det kan være begge deler med denne teknikken. Hele skolegården er et eneste stort hvitt lerret.. da er det best å vite hva man kan gjøre med det..

Les mer >>

En liten hyllest til hverdagskunsten.

Nå er hverdagen her igjen etter en deilig ferie. Mange barn har sluttet i SFO og nye er kommet til. Hvordan bruker barna hverdagskunsten i denne fasen?

Les mer >>

Ismaling

Denne oppgaven representerer virkelig nysgjerrigheten og undringen til barn. Teknikken er like enkel som den er morsom - og er en iskald fornøyelse.

Les mer >>

Julekalender

I år begynner vi julen like tidlig som julemarsipanen kommer i butikken. Vel, så ille er det ikke, men vi må begynne å planlegge litt snart. Her er en utfordring.

Les mer >>

Marmorering

Her er en fantastisk fasinerende teknikk. Den er ikke ny, men gammel og kjent for mange. Her klarer man aldri å slutte, når man først har begynt.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Å oppleve øyeblikket

Nå for tiden får vi høre hvor viktig det er å leve i nuet og oppleve øyeblikkene som fyller dagen vår. I denne teknikken er det akkurat det som er meningen.

Les mer >>

Uro

Har du lyst til å pynte litt på SFO, nå som det er sommer?

Les mer >>