Litt flytende farge på en fingertupp, og du har en stempelpute som kan forme flotte mønster på arket

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Vi resirkulerer igjen

Dette er en veldig morsom oppgave. Her skal du samle plastflasker og pynte dem som du vil.

Les mer >>

Julenissen blir også glad for julekort!!

Lyst til å skrive kort/brev til julenissen som fellesaktivitet/dugnad i SFO. Underteikna har kosa seg med denne aktiviteten ilag med barna mange gangar....og gjett, vi får alltid svar frå nissen.

Les mer >>

Man trenger da ikke ark...

Nå er det tid for å ta med maling og pensler ut i skolegården igjen. Snøen er fin og hvit, men er sannelig flott med litt farge også..

Les mer >>

Ta en perle og tre den på..

Her kommer en kjempefin oppgave som du kan sette frem på bordet en litt sen ettermiddag. Den er rask, enkel og resultatet blir fantastisk flott.

Les mer >>

Magiske øyeblikk

Ingen kan vel legge så mye entusiasme og glede i å gi oss en ny formingsaktivetet som Marthe. Magi kalles det..

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Forandring fryder

Her kommer en ny utfordring til deg og dine kolleger. Håper dere er klare for å tenke smart og kanskje prøve noe dere aldri har gjort før. Bli med på forandring fryder!

Les mer >>

Funnet i kjelleren, del 1

Nå har jeg vært i kjelleren og funnet Depron. Hva er det og hva kan det brukes til?

Les mer >>

Vakre snøkrystaller

Snøkrystaller er vakkert. Jeg synes de spesielt vakre når de er tynne og litt gjennomskinnelige.

Les mer >>