Flere artikler innen Utebasen
Skummelt, men ikke farlig
På uteplassen i skogen er det alltid noen av barna som er ivrige i de magiske klatretrærne…og de klatrer høyt og er stolte. Vi har vel alle stått og kjent på de samme følelsene vi som jobber med barn. Jeg som voksen med høydeskrekk i bagasjen står der og ser på med en klump i magen og tenker at dette er farlig.
Les mer >>Høst i skogen
Tur i skogen er et kjent høsfenomen i SFOer landet rundt. På høstturene kan det være greit med litt faktainformasjon om hva som skjer i skogen på denne årstiden.
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv!
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>Spikkelappen i SFO
I Trollstua SFO tar barna spikkelappen før de svinger kniven.
Les mer >>Lag en egen kjøkkenhage
Lyst å lage en egen kjøkkenhage i SFO? Vi forteller deg hvordan det kan gjøres.
Les mer >>Spikking av seljefløyte
Om våren når bladene på seljen spretter fram og seljesaften går mellom barken og veden, er det tid for spikking av seljefløyte.
Les mer >>Dyrk grønnsaker
Å dyrke grønnsaker i SFO er en morsom og lærerik aktivitet. Vi forteller deg hvordan du kan gå fram.
Les mer >>Enkel og god bålmat
Å samles rundt bålet med god mat er motivasjon for ukas tur
Les mer >>Lær å spikke en knagg
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>


.jpg)


