I høst ville vi prøve et emne som guttene tenner på. Vi satset på å lage romskip, astronauter og ikke minst planeter. Lære navnene på dem, hvordan de ser ut, og se hvor stor forskjell det er på størrelsene.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Det lile ekstra i SFO....

Småstjerner er et talentshow på barnas premisser hvor de selv har regien. De bestemmer hva de vil fremføre og hvem de vil gjøre det sammen med.

Les mer >>

KVALITET I SFO 2019 - Besøk Skøyen AKS

Etter første dag på årets konferanse KVALITET I SFO 2019 kan du/dere besøke en AKS med 375 barn fordelt på 4 baser som oser kvalitet.

Les mer >>

Lompefabrikk i høstferien?

Å lage lomper er superenkelt, billig og sunt - en flott aktivitet som alle barn kan mestre og bli fornøyde med.

Les mer >>

Tett på pappen

Fyll en gymsal med papp, tape, sakser og tusjer. Trekk deg litt tilbake. La dem holde på noen timer. Hva skjer?

Les mer >>

Ingen labber rundt’n

Vi har lyst å dele et opplegg vi har her på Mosterøy SFO en gang i året. Det er vår egen versjon av NRK supers serie «Labyrinten». Det er en hektisk og innholdsrik dag med mye action – og den utfordrer barn og voksne på en spennende og morsom måte!

Les mer >>

Frihet til å velge

Hvorfor ikke snu opp/ned på etablerte sannheter? Hvorfor ikke utfordre en traust SFO med noe helt nytt? Vi på Tasta SFO i Stavanger gjorde akkurat det. «Nå skal alle ut!» «Nå skal alle spise!» «Nå skal alle leke!» «Nå skal alle synge!» «Nå skal alle ditt og datt!» Endelig er disse setningene historie. Det var på tide å gjøre noe nytt, en endring var nødvendig. Tasta skole var ferdig med samlebånds-SFO.

Les mer >>

Papp i SFO skaper kreativitet og uforskertrang

Lek i papperiet er mer enn en aktivitet eller en underholdende ting å holde på med. Det er alvor. For fremtiden.

Les mer >>

Barns medvirkning i farger og fantasi

Hvordan ser en vegg ut når barna får bestemme? På Korsvoll AKS i Oslo fikk 4 og 5. trinn-elevene slippe fantasien løs. Resultatet ble et fargesprakende kunstverk de selv har vært med å skape, sammen med kunstner Morten Kveen.

Les mer >>

Animasjon i SFO

Hvordan kan du inspirere barna til å prøve seg som aktive og kreative produsenter? Ved å la barna lage egne historier får man innblikk i hvordan barna skaper egen kultur ut fra egne opplevelser. Det har 4.klasse ved Hosle SFO erfart.

Les mer >>