Flere artikler innen SFO som prosjektarena
Barkebåtprosjekt i høstferien? (fra arkivet)
I år var det meldt regnvær hele uken men jeg hadde et ønske om at vi skulle være ute selv om været ikke var det beste. Derfor sådde jeg ideen til barna om barkebåt prosjektet og de ble straks begeistret.
Les mer >>Rekorduke på Risør SFO: En uke full av mestring og moro!
Hos Risør SFO har «Rekorduke» blitt en høyt elsket tradisjon som barna ser frem til hvert år!
Les mer >>Humla suser på Godlia
SFO er perfekt som arena for prosjekter. På Godlia SFO har de en egen prosjektbase som er veldig populær. Den heter Humla.
Les mer >>Frihet til å velge
Hvorfor ikke snu opp/ned på etablerte sannheter? Hvorfor ikke utfordre en traust SFO med noe helt nytt? Vi på Tasta SFO i Stavanger gjorde akkurat det. «Nå skal alle ut!» «Nå skal alle spise!» «Nå skal alle leke!» «Nå skal alle synge!» «Nå skal alle ditt og datt!» Endelig er disse setningene historie. Det var på tide å gjøre noe nytt, en endring var nødvendig. Tasta skole var ferdig med samlebånds-SFO.
Les mer >>Det lile ekstra i SFO....
Småstjerner er et talentshow på barnas premisser hvor de selv har regien. De bestemmer hva de vil fremføre og hvem de vil gjøre det sammen med.
Les mer >>Barns medvirkning i farger og fantasi
Hvordan ser en vegg ut når barna får bestemme? På Korsvoll AKS i Oslo fikk 4 og 5. trinn-elevene slippe fantasien løs. Resultatet ble et fargesprakende kunstverk de selv har vært med å skape, sammen med kunstner Morten Kveen.
Les mer >>Den digitale SFO
Et bilde sier mer enn tusen ord. Slik tenker vi på Sørli SFO I Nittedal kommune når vi skal inspirere barn til skaperglede og vise foreldre hva som skjer I hverdagen.
Les mer >>Romeo og Julie
På Stabbursmoen SFO var årets forestilling en del av et prosjekt hvor de ønsket å gjøre et dykk i nærkulturen.
Les mer >>Lompefabrikk i høstferien?
Å lage lomper er superenkelt, billig og sunt - en flott aktivitet som alle barn kan mestre og bli fornøyde med.
Les mer >>





