Flere artikler innen Jul i SFO
Vi lager julekrans på Svolvær SFO
Aktiviteten ble gjennomført for de minste på vår SFO. Gjennomføringen som oppgave av vår BUA lærling Saranya.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>Klesvask i nisseland
I nisseland er det etter tradisjonen stor ståhei i desember! Nissemor (som så mange andre mødre) er som vanleg stressa og har kome i skade for å vaske nissedrakta til sjølvaste julenissen uten å vrenge lommene.
Les mer >>Engler og nisser av trebiter
Småkapp av lister eller annet tremateriale egner seg godt som forskjellige dekorasjoner etter å ha blitt dekorert av barnehender. Billig og enkel aktivitet.
Les mer >>Pynt til jul
Juletrærne er enkle å lage og du kan ta i bruk det du har i skuffer og skap.
Les mer >>Den magiske dør til julelunsjen
De ansatte ved Elvetun SFO ville skape litt magi når ungene ankom årets julelunsj. Det klarte de ved enkle grep.
Les mer >>Klypenisser
Kreativ bruk av klesklyper som gir fine jule dekorasjoner eller gaver
Les mer >>Dekorative pepperkaker
Vi har fått oversendt et godt forslag til hvordan pepperkakene rundt om kan bli enda mer innbydende.
Les mer >>En annerledes julekalender
Her kommer noen ord angående julekalenderen som vi tilbyr barna på Kirkevoll SFO.
Les mer >>




.jpg)
