Vi skaper julestemning for liten og stor på skolen ved å ha vår egen pepperkakeby.

Jeg sender en liten hilsen fra oss på Smørås SFO i Bergen. 

 

 

Alle på SFO har vært med og pyntet pepperkakehus i november, for å skape førjulsstemning i desember. Gjennom desember kommer det stadig mer pynt i byen vår med juletrær, nisser og andre ting.

Vi har til og med et eget juletog som spiller musikk og tøffer rundt.

 

 

Med ønske om en god jul til dere alle.

Når kulda setter inn!

Der det er hjarterom er det husrom heiter det...også for mus!

Les mer >>

Estetiske pepperkaker

Lynkjappe, effektive, velduftande, smakfulle, sjarmerande og råkule pepperkaker med vekt på det estetiske.

Les mer >>

Mataukan fra Romolslia

Vi lovet i forrige uke at vi skulle vise deg oppskriftene fra erfaringsutvekslingene rundt ute-mat på Romolslia.

Les mer >>

Julebord på Håvik

Julebord på Håvik SFO er en 15 år gammel tradisjon som barna husker mange år senere. Hver eneste desember ruller de ut den røde løperen til festkledde unger.

Les mer >>

Gjenbruksjula, del 2

Etter at den nasjonale avisveka var gjennomført lyste det formeleg i auga til oss i SFO. Avisene skulle ikkje få lov å gå til papirdunken før dei hadde blitt nytta som enda eit ledd i "formingsloopen". Vi hadde laga avisjuletrebileter frå før (sjå gjenbruksjula del 1), men ville vidareutvikle juletreskogen enda litt til... Då vart det aviskjegletre i ein fykande fei...

Les mer >>

Her er noen av årets julekalendere.

Årets julekalendere er i boks. Tusen takk for gode forslag, til nytte for oss alle. Det er fantastisk artig at dere har tatt utfordringen.

Les mer >>

No e lysan tent på Stabbursmoen SFO

"No e lysan tent" er en julelåt skrevet til Stabbursmoen skole. Det har etter hvert blitt en fin tradisjon å synge denne sangen på Stabbursmoen før jul. Denne høsten har det dyktige SFO-koret spilt inn sangen i studio.

Les mer >>

Glitrende kongler

Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..

Les mer >>

Maisbokser uten mais, og colakaker uten cola

Tomme maisbokser er ikkje egna berre til å kaste ball på under julemarknaden eller under sankthansfeiringa. Dei kan nemleg tryllast om til å bli dei flottaste boksar med nostalgisk preg.

Les mer >>