Flere artikler innen Utebasen
Pizzaovn i SFO
Borge SFO i Fredrikstad viser vei. De har for lengst flyttet utendørs hele året og baker selvsagt pizza uten strøm…
Les mer >>Hvordan lage seljefløyte?
Å lage seljefløyte er en fin aktivitet om våren. Kanskje litt vanskelig, men her kommer iallefall oppskriften.
Les mer >>SFO – rett og slett
Vi har fått vinterbrev fra Finstad SFO på Eidsvoll. Og det er noe ved det..! Er ikke helt sikker. Jo, nå skjønner jeg hva det er; brevet beskriver en SFO som jeg tror barn og voksne trives i. Rett og slett.
Les mer >>Unge entreprenører i SFO
Fire 4.klassejenter har startet brødfabrikk i Borge SFO i Fredrikstad. «Brødfabrikken» er en naturlig følge av at barn tas med på gjennomføringen av det store prosjektet SFO.
Les mer >>Naturen- «barnas eget lekeland»
Himmelen er skarp blå, og sola varmer opp den fuktige bakken. Landskapet fylles opp med morgendis som solen leker med. Disse årstidsovergangen er vakre, og vi kan kjenne den på kroppen. Rett og slett en fantastisk vårdag!
Les mer >>Hvordan lage natursti?
Å lage natursti er en aktivitet som gir både glede og lærdom samtidig som man benytter naturen. Vi viser deg hvordan du kan lage den sammen med barna.
Les mer >>Kjempelur med kopp på tur!
Det enkle er ofte det beste, gjerne frå naturens eige spisskammers!
Les mer >>Skummelt, men ikke farlig
På uteplassen i skogen er det alltid noen av barna som er ivrige i de magiske klatretrærne…og de klatrer høyt og er stolte. Vi har vel alle stått og kjent på de samme følelsene vi som jobber med barn. Jeg som voksen med høydeskrekk i bagasjen står der og ser på med en klump i magen og tenker at dette er farlig.
Les mer >>Spikking - Gi barna en kniv!
Mestringsglede. Naturopplevelser. Tradisjon. Motorikk. Forståelse av form. Det finnes mange gode grunner til å la barn få spikke.
Les mer >>


.jpg)


