Å samles rundt bålet med god mat er motivasjon for ukas tur

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

1317 SKØVVEN - se filmen her

I Borge SFO har de bygget utebase og har ganske ambisiøse mål for barns oppvekst. Se filmen om livet i 1317 SKØVVEN her

Les mer >>

Spikkelappen i SFO

I Trollstua SFO tar barna spikkelappen før de svinger kniven.

Les mer >>

SFO – rett og slett

Vi har fått vinterbrev fra Finstad SFO på Eidsvoll. Og det er noe ved det..! Er ikke helt sikker. Jo, nå skjønner jeg hva det er; brevet beskriver en SFO som jeg tror barn og voksne trives i. Rett og slett.

Les mer >>

Lag en egen kjøkkenhage

Lyst å lage en egen kjøkkenhage i SFO? Vi forteller deg hvordan det kan gjøres.

Les mer >>

Forslag til bålmat

Lei av å alltid grille pølser på bålet? Her får du noen gode forslag til andre alternativer + noen generelle råd om bålbrenning.

Les mer >>

På skogstur med grønnsaker og wokpanne

Høst er fin tid for å ta en tur i skogen. Hvorfor ikke ta med en wokpanne og litt grønnsaker?

Les mer >>

Barn og klær

Barnas påkledning er viktig for deres trivsel. Mange opplever uenighet på SFO og med foreldrene rundt hva som er viktig i forhold til barnas klær.

Les mer >>

Ute-SFO på Skogn – en suksesshistorie for barn og voksne

Med over 100 barn i SFO og et sterkt fokus på lek, aktivitet og mestring, har Skogn SFO skapt et unikt tilbud gjennom Ute-SFO. Barna får utfolde seg ute i naturen, og både store og små nyter godt av en mer variert og balansert SFO-hverdag. "Det å ta dem med ut i naturen fenger alle," sier Tove, en av ildsjelene bak prosjektet.

Les mer >>

Høst i skogen

Tur i skogen er et kjent høsfenomen i SFOer landet rundt. På høstturene kan det være greit med litt faktainformasjon om hva som skjer i skogen på denne årstiden.

Les mer >>