Flere artikler innen Jul i SFO
Juleby av perler
På 2.trinn holder de på med et stort perleprosjekt. De skal lage en skøytebane/juleby. Her trengs det mye perler og mange perlebrett.
Les mer >>Ullnisser
Fabelaktige ullnisser som alle SFO-barn vil beherske å lage.
Les mer >>Gips til jul
En enkel teknikk til den siste dagen før høytiden starter. God jul!
Les mer >>Flerfamiliens julefeiring
Barnas sorg over foreldrenes brudd blir ikke mindre uansett hvor mange ganger de feirer Jul
Les mer >>Møt Melkior Kork
Snøven dalar lett og fin, glitrande mjølkekvit, klappa og klar til å bygge snømenn- og kvinner i fleng. Til og med snøbarn, snøhundar og snøkattar har tendens til å poppe opp.
Les mer >>Maisbokser uten mais, og colakaker uten cola
Tomme maisbokser er ikkje egna berre til å kaste ball på under julemarknaden eller under sankthansfeiringa. Dei kan nemleg tryllast om til å bli dei flottaste boksar med nostalgisk preg.
Les mer >>Egen pepperkakeby på Smørås SFO
Vi skaper julestemning for liten og stor på skolen ved å ha vår egen pepperkakeby.
Les mer >>En hjertelig julekalender
En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.
Les mer >>Julekort og pakkelapper
Hvorfor kjøpe julekort og pakkelapper når du kan lage de selv? Her får du oppskrift og tips til utstyr. La juleverkstedet begynne.
Les mer >>




.jpg)
