Flere artikler innen Jul i SFO
Presanger med vifteform
Lei av at nesten alle pakkar ser like ut og tydelig ber preg av forhasta innpakking som ofte er utført av forkava butikkpersonale i ei fortørna og hektisk førjulstid?
Les mer >>En hjertelig julekalender
En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.
Les mer >>Lag et juletre
Et juletre som står av seg selv kan være en fin førjulsaktivitet. En aktivitet som ikke er særlig vanskelig. Treet kan godt pyntes med glitter og stas i tillegg.
Les mer >>Engler og nisser av trebiter
Småkapp av lister eller annet tremateriale egner seg godt som forskjellige dekorasjoner etter å ha blitt dekorert av barnehender. Billig og enkel aktivitet.
Les mer >>Mataukan fra Romolslia
Vi lovet i forrige uke at vi skulle vise deg oppskriftene fra erfaringsutvekslingene rundt ute-mat på Romolslia.
Les mer >>Lys opp i mørket
Lag fargerike og kreative vinterlykter sammen med barna! Når mørketiden kommer er dette en fin aktivitet å gjøre ute.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>Vakre snøkrystaller du kan holde i hånden
Disse snøkrystallene er enkle å lage og blir fantastisk flotte. Alt du trenger er papir, lim og litt sukker.
Les mer >>Til og fra
Å pakke inn julegaver er så koselig. Og ekstra gøy er det når du lager til-og-fra lappene selv.
Les mer >>




.jpg)
