Flere artikler innen Jul i SFO
Til og fra
Å pakke inn julegaver er så koselig. Og ekstra gøy er det når du lager til-og-fra lappene selv.
Les mer >>Praksisnære bøker til SFO/AKS?
Bøkene Løft for barn i SFO og SFO forebygger mobbing skaper felles kultur for kvalitet i SFO. Flere ledere lar alle nye ansatte få en bok som god "god start". Les mer om bøkene her.
Les mer >>Maisbokser uten mais, og colakaker uten cola
Tomme maisbokser er ikkje egna berre til å kaste ball på under julemarknaden eller under sankthansfeiringa. Dei kan nemleg tryllast om til å bli dei flottaste boksar med nostalgisk preg.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>Julehilsen til barna
Rett og slett; julehilsen til barna fra de takknemlige voksne på Lægreid SFO i Eidfjord.
Les mer >>Litt klossete
Kring om på skuleområdet ved Hundeidvik Privatskule er der stadig "god fiskelukke og flotte fangstar" i form av treverk og anna spanande "kapp". Slike gullskattar som mange ser på som skrot har vi i SFO sjølvsagt gode auger for å sjå verdien av.
Les mer >>Pynt til jul
Juletrærne er enkle å lage og du kan ta i bruk det du har i skuffer og skap.
Les mer >>Årets pepperkaker
Pepperkaker smaker nydelig og er så dekorative. Tidlige juleforberedelser på SFO/AKS er kanskje det vi behøver i disse tider. Hos oss finner du mange gode ideer.
Les mer >>Lag din drømme snømann
Snømannen er populær hos de eldste barna på Svolvær SFO.
Les mer >>