

Flere artikler innen Jul i SFO
Stjerner av ispinner
Det trengs ikke så mye utstyr for å lage disse flotte, dekorative stjernene. Det kan f.eks bli en flott vindusdekorasjon.
Les mer >>En hjertelig julekalender
En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.
Les mer >>Klesvask i nisseland
I nisseland er det etter tradisjonen stor ståhei i desember! Nissemor (som så mange andre mødre) er som vanleg stressa og har kome i skade for å vaske nissedrakta til sjølvaste julenissen uten å vrenge lommene.
Les mer >>Kjempekule julekuler med smell!
Ja, det er faktisk fakta. Desse julekulene er det smell i.
Les mer >>Maisbokser uten mais, og colakaker uten cola
Tomme maisbokser er ikkje egna berre til å kaste ball på under julemarknaden eller under sankthansfeiringa. Dei kan nemleg tryllast om til å bli dei flottaste boksar med nostalgisk preg.
Les mer >>Juleby av perler
På 2.trinn holder de på med et stort perleprosjekt. De skal lage en skøytebane/juleby. Her trengs det mye perler og mange perlebrett.
Les mer >>Litt klossete
Kring om på skuleområdet ved Hundeidvik Privatskule er der stadig "god fiskelukke og flotte fangstar" i form av treverk og anna spanande "kapp". Slike gullskattar som mange ser på som skrot har vi i SFO sjølvsagt gode auger for å sjå verdien av.
Les mer >>Klypenisser
Kreativ bruk av klesklyper som gir fine jule dekorasjoner eller gaver
Les mer >>Pynt til juletreet
Å lage juletrepynt er veldig hyggelig. Hvis du har selvtørkende leire er dette tingen.
Les mer >>