Flere artikler innen Jul i SFO
Søte jordbær
Jordbærene kan være søte og flotte på vinteren også. Disse kan ikke spises, men nytes kun med øynene.
Les mer >>Pynt til juletreet
Å lage juletrepynt er veldig hyggelig. Hvis du har selvtørkende leire er dette tingen.
Les mer >>Glitrende kongler
Nå for tiden er det nærmest et ”must” å ta med naturen inn i stua. Jeg har valgt å hente inn flotte kongler og pynte dem glitrende og flotte..
Les mer >>No e lysan tent på Stabbursmoen SFO
"No e lysan tent" er en julelåt skrevet til Stabbursmoen skole. Det har etter hvert blitt en fin tradisjon å synge denne sangen på Stabbursmoen før jul. Denne høsten har det dyktige SFO-koret spilt inn sangen i studio.
Les mer >>Ullnisser
Fabelaktige ullnisser som alle SFO-barn vil beherske å lage.
Les mer >>Nissen som frøs på bena
Man kan lage et helt tetaterstykke og mye mer ved hjelp av dyktige barneveiledere i SFO. Her er erfaringen fra noen som har prøvt.
Les mer >>Den magiske dør til julelunsjen
De ansatte ved Elvetun SFO ville skape litt magi når ungene ankom årets julelunsj. Det klarte de ved enkle grep.
Les mer >>Påmelding til juleferien
Hilde Mathisen har sendt oss påmeldingen som de sender ut til sine foreldre i forbindelse med juleferien.
Les mer >>Juletre av makaroni
Fancy og dekorativ julepynt som passer godt å lage for barn i SFO-alder. Du kan også lage ferdig deler på forhånd slik at det blir litt enklere.
Les mer >>