Flere artikler innen Jul i SFO
Engler og nisser av trebiter
Småkapp av lister eller annet tremateriale egner seg godt som forskjellige dekorasjoner etter å ha blitt dekorert av barnehender. Billig og enkel aktivitet.
Les mer >>Presanger med vifteform
Lei av at nesten alle pakkar ser like ut og tydelig ber preg av forhasta innpakking som ofte er utført av forkava butikkpersonale i ei fortørna og hektisk førjulstid?
Les mer >>Pynt til juletreet
Å lage juletrepynt er veldig hyggelig. Hvis du har selvtørkende leire er dette tingen.
Les mer >>En hjertelig julekalender
En historie om hvordan ideen til en annerledes julekalender dukket opp. Et godt råd fra en barnehage.
Les mer >>Årets store juleutfordring
Vi trenger alle gode tips og ideer til juleverkstedet. Klikk deg inn og se hva du kan bidra med.
Les mer >>Påmelding til juleferien
Hilde Mathisen har sendt oss påmeldingen som de sender ut til sine foreldre i forbindelse med juleferien.
Les mer >>Maisbokser uten mais, og colakaker uten cola
Tomme maisbokser er ikkje egna berre til å kaste ball på under julemarknaden eller under sankthansfeiringa. Dei kan nemleg tryllast om til å bli dei flottaste boksar med nostalgisk preg.
Les mer >>Gips til jul
En enkel teknikk til den siste dagen før høytiden starter. God jul!
Les mer >>Legenden om de fire lysene!
Forrige juleavslutning fremførte våre barn dette diktet. Det var ikke et tørt øye i lokalet. Jeg vil gjerne dele det med resten av SFO-landet, for jeg vet hvor vanskelig det kan være å komme på nye ideer til avslutningene.
Les mer >>




.jpg)
