Dinosaurer er moro, denne er heller ikke vanskelig å lage.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Les også

BYEN ved Hannestad SFO

På vegne av redaksjonen i SFOnett ble jeg invitert til Hannestad SFO og deres utstilling «Byen». En utstilling basert på mange små prosjekter hvor barns medvirkning og «det kreative barnet» skulle stå i fokus.

Les mer >>

Lever Postei? Nei han er død!

Denne «blomsterpotta» er oppstått frå dei døde av leverposteiboksar som vi har samla frå måltid i SFO. Gjenbruk er berekraft!

Les mer >>

Samisk nasjonaldag ved Mortensnes SFO (fra arkivet)

Slik markerte Mortensnes SFO samisk nasjonaldag for noen år siden. Med lassokasting, reinkappkjøring og de serverte bidos. Inspirarasjon til din SFO/AKS ?

Les mer >>

Gjenbruksjula, del 2

Etter at den nasjonale avisveka var gjennomført lyste det formeleg i auga til oss i SFO. Avisene skulle ikkje få lov å gå til papirdunken før dei hadde blitt nytta som enda eit ledd i "formingsloopen". Vi hadde laga avisjuletrebileter frå før (sjå gjenbruksjula del 1), men ville vidareutvikle juletreskogen enda litt til... Då vart det aviskjegletre i ein fykande fei...

Les mer >>

Topptur i lavlandet!

For mange høyrest overskrifta sikkert rett og slett heilt korka ut, og det er akkurat det som er heile poenget.

Les mer >>

Skoeskehus – skaperglede og bærekraft på Dalgård SFO

Gjennom skoeskehusprosjektet har Dalgård SFO skapt en arena for barns medvirkning, kreativitet og fellesskap. Her får både skoesker og fantasier nytt liv i et bærekraftig prosjekt som inspirerer både barn og voksne.

Les mer >>

Hekta på pinnar

Til og med dei kulaste gutta og øvrige med alvorleg strikkeallergi henger seg på denne bølga. Ingen vrange her nei. Kun rett, rett, rett!

Les mer >>

Pappesker blir TV

Å skape arenaer for lek er en hovedoppgave i SFO – som jo har kommet ramlende inn i skolebygninger laget for læringsprosesser der barn sitter som i en buss, på rekke og rad. Det er ikke alltid like enkelt med sambruk og utnyttelse av klasserom.

Les mer >>

Sol av papptallerken

Enkel, billig og dekorativ

Les mer >>