Les også
Filmguide for mobil SFO-dagen
Her finner du gode tips til hvordan du lykkes med å få gode filmklipp fra SFO-dagen.
1,2,3 rollelek
Ved hjelp av tre velfylte skap i et klasserom kan du inspirere til et vidt spekter av rollelek på SFO.
Les mer >>Stjerner av ispinner
Det trengs ikke så mye utstyr for å lage disse flotte, dekorative stjernene. Det kan f.eks bli en flott vindusdekorasjon.
Les mer >>Barns medvirkning i farger og fantasi
Hvordan ser en vegg ut når barna får bestemme? På Korsvoll AKS i Oslo fikk 4 og 5. trinn-elevene slippe fantasien løs. Resultatet ble et fargesprakende kunstverk de selv har vært med å skape, sammen med kunstner Morten Kveen.
Les mer >>Dramaleker
Dramaleker kan brukes som forberedelser til drama/teater-timen, som trygghetsøvelser, som moro og mye annet rart.
Les mer >>Sol av papptallerken
Enkel, billig og dekorativ
Les mer >>Skoeskehus – skaperglede og bærekraft på Dalgård SFO
Gjennom skoeskehusprosjektet har Dalgård SFO skapt en arena for barns medvirkning, kreativitet og fellesskap. Her får både skoesker og fantasier nytt liv i et bærekraftig prosjekt som inspirerer både barn og voksne.
Les mer >>Sørlipodden - Sørli SFO med egen podkast
Sørli SFO i Nittedal kommune har nettopp gitt ut sin første episode av Sørlipodden.
Les mer >>Lag en dinosaur
Dinosaurer er moro, denne er heller ikke vanskelig å lage.
Les mer >>BYEN ved Hannestad SFO
På vegne av redaksjonen i SFOnett ble jeg invitert til Hannestad SFO og deres utstilling «Byen». En utstilling basert på mange små prosjekter hvor barns medvirkning og «det kreative barnet» skulle stå i fokus.
Les mer >>





