Flere artikler innen Utebasen
Lag en egen kjøkkenhage
Lyst å lage en egen kjøkkenhage i SFO? Vi forteller deg hvordan det kan gjøres.
Les mer >>Villmarksleir i høstferien
Det er grundig dokumentert at barn bruker kroppen sin mer aktivt i lek utendørs. Denne SFOen har dratt hele gjengen ut i høstferien. Vi vil gjerne ha slike stemninger og opplevelser fra din SFO også.
Les mer >>Marker Verdens snømanndag med snølek og kreativitet!
18. januar er det Verdens snømanndag, og vi oppfordrer alle til å komme seg ut og feire vinterens gleder..
Les mer >>Naturen- «barnas eget lekeland»
Himmelen er skarp blå, og sola varmer opp den fuktige bakken. Landskapet fylles opp med morgendis som solen leker med. Disse årstidsovergangen er vakre, og vi kan kjenne den på kroppen. Rett og slett en fantastisk vårdag!
Les mer >>Pizzaovn i SFO
Borge SFO i Fredrikstad viser vei. De har for lengst flyttet utendørs hele året og baker selvsagt pizza uten strøm…
Les mer >>Lær deg kunsten å spikke en kneppert
I en serie på tre artikler skal spikke-ekspert Eivind Falk lære oss om kunsten å spikke sammen med barn
Les mer >>Skummelt, men ikke farlig
På uteplassen i skogen er det alltid noen av barna som er ivrige i de magiske klatretrærne…og de klatrer høyt og er stolte. Vi har vel alle stått og kjent på de samme følelsene vi som jobber med barn. Jeg som voksen med høydeskrekk i bagasjen står der og ser på med en klump i magen og tenker at dette er farlig.
Les mer >>Høst i skogen
Tur i skogen er et kjent høsfenomen i SFOer landet rundt. På høstturene kan det være greit med litt faktainformasjon om hva som skjer i skogen på denne årstiden.
Les mer >>Enkel og god bålmat
Å samles rundt bålet med god mat er motivasjon for ukas tur
Les mer >>


.jpg)


