Flere artikler innen LØFT for barn
Indrestyrte barn i SFO
Av og til må vi puste mellom slagene i SFO-hverdagen. Det er viktig å få tenkt seg litt om, tid til omtanke så å si. Neste gang kan du har litt tid kan du tenke på dette; Noen av målet med arbeidet i SFO er å bidra til å skape indrestyrte barn!
Les mer >>Dagens helt i Tåtøy SFO
I Tåtøy SFO har de skjønt hvordan hverdagen skal organiseres for å gi læring og trivsel for voksne og barn. Der kan du nemlig bli dagens helt.
Les mer >>Voksne stempler barn
Vi må skjerpe oss, folkens! Ikke bare SFO-folket men voksne generelt. Slutte med nedsettende karakteristikker av barn.
Les mer >>Gutt med trøbbel
Han var kommet litt skeivt ut på skolen. Ja, egentlig var det litt krise. Hva kunne gjøres?
Les mer >>LØFT i hverdagen
La oss gjøre et lite eksperiment. Når du har lest det neste avsnittet, stopper du å lese.
Les mer >>Hvis du tenker…
Et lite innspill til et personalmøte eller til litt fundering mens du sykler eller steker fiskekaker.
Les mer >>Endelig fredag
For noen er det siste dag i høstferien og for andre starter høstferien denne helgen. Vi vet at dere som kloke barneveiledere utnytter slike dager til å gå på lysglimtjakt.
Les mer >>Stille gutt
Trivselspraten og øve på ferdigheter er sentrale momenter i LØFT ER TØFT i SFO. I denne artikkelen får dere innblikk i metoden.
Les mer >>Snill gutt sover hele natten
Vi elsker barn – både egne og de vi møter i jobbsammenheng. Vi brenner for at barna skal få et godt liv og utvikle seg til harmoniske individer med mye lykke-kompetanse. Men; hvordan er det vi snakker om barn..?
Les mer >>





