

Flere artikler innen LØFT for barn
LØFT i hverdagen
La oss gjøre et lite eksperiment. Når du har lest det neste avsnittet, stopper du å lese.
Les mer >>Dagens helt i Tåtøy SFO
I Tåtøy SFO har de skjønt hvordan hverdagen skal organiseres for å gi læring og trivsel for voksne og barn. Der kan du nemlig bli dagens helt.
Les mer >>Vetle i pluss
Jeg kjenner en niåring. Han heter Vetle og kan mye rart. Kjenner du også noen barn som kan mye rart?
Les mer >>Voksne stempler barn
Vi må skjerpe oss, folkens! Ikke bare SFO-folket men voksne generelt. Slutte med nedsettende karakteristikker av barn.
Les mer >>LØFT i hverdagen
La oss gjøre et lite eksperiment. Når du har lest det neste avsnittet, stopper du å lese.
Les mer >>Praksisnære bøker til SFO/AKS?
Bøkene Løft for barn i SFO og SFO forebygger mobbing skaper felles kultur for kvalitet i SFO. Flere ledere lar alle nye ansatte få en bok som god "god start". Les mer om bøkene her.
Les mer >>LØFT i SFO - Nils
Barns medvirkning er tema her på SFOnett de to neste ukene. I dag skal vi se et eksempel på en konkret oppfølging av et barn hvor LØFT-metodikken gir medvirkning.
Les mer >>Vetle i pluss
Jeg kjenner en niåring. Han heter Vetle og kan mye rart. Kjenner du også noen barn som kan mye rart?
Les mer >>Indrestyrte barn i SFO
Av og til må vi puste mellom slagene i SFO-hverdagen. Det er viktig å få tenkt seg litt om, tid til omtanke så å si. Neste gang kan du har litt tid kan du tenke på dette; Noen av målet med arbeidet i SFO er å bidra til å skape indrestyrte barn!
Les mer >>