Les også
Det heter personalkostnader!
Hvor mange ganger har vi ikke hørt fra SFO-Norge at det ikke er avsatt midler til opplæring og utvikling av personalet.
Les mer >>Nytt kompetansetilbud for ledere i SFO
På oppdrag fra Utdanningsdirektoratet tilbyr ValuEd et samlingsbasert kompetansetilbud for ledere i SFO. Les mer om dette og hvordan du kan søke
Les mer >>ÅRETS BARNEVEILEDER 2020 CHRIS
Årets barneveileder ble i dag kåret foran 650 deltakere på tidenes første digitale konferanse. Vi gratulerer Chris Magne Johansen ved Herøy SFO.
Les mer >>Læring i SFO – 1
Hva slags skolegang skal Norge tilby barna i fremtiden? Et utvalg ser på saken og det de antyder er krutt i støvlene for SFO-folket!
Les mer >>Kvalitet i SFO 2023 - Bli med på besøk til Prestvannet skole SFO
Etter første dag på årets konferanse Kvalitet i SFO 2023 i Tromsø kan du/dere besøke en SFO med 190 barn fordelt på 3 baser som oser kvalitet. Bli med til Tromsø og Prestvannet SFO!
Les mer >>Hvordan har dine medarbeidere det egentlig?
Hvordan snakker man med sine medarbeidere om hvordan de egentlig har det midt i pandemien?
Les mer >>Rom for lek og læring - se filmen her
Filmen "Rom for lek og læring" og gir deg konkret opplegg for en planleggingsdag eller tilsvarende.
Les mer >>Hvordan kommer du på jobben?
En nøkkel til å oppnå kvalitet i SFO ligger i engasjementet og motivasjonen til de ansatte. Ved å være den aller beste utgaven av oss selv på jobb kan vi skape et positivt miljø og legge grunnlaget for et meningsfylt lærings- og lekemiljø for barna.
Les mer >>Kompetanseheving ved Jåtten SFO
Høsten 2018 ble den nasjonale evalueringen av SFO fremlagt: Lek, læring og ikke pedagogikk for alle. Det var 3 ting som skilte seg tydelig ut i evalueringen: 1) pris 2) innhold og organisering (kvalitet) 3) kompetanse. I denne sammenhengen er det punkt 3, kompetanse i SFO, vi skal se nærmere på.
Les mer >>
.jpg)



