Les også
Pst til Kari
Vi er over 20 000 SFO- og Aks-ansatte med millioner av timers erfaring og innsikt i barns verden. Ja, sikkert milliarder. Og dette innspillet til deg dreier seg blant annet om milliarder. Men først. Vi har et lite knep vi gjerne vil dele med deg.
Les mer >>Godlyd fra Tromsø
Vi jobber med å kartlegge arbeidet som gjøres med utvikling av SFO i kommunene. Ikke som et forskningsprosjekt – men som et bidrag til arbeidsgruppen som i regi av Utdanningsdirektoratet skal lage underlaget for en stortingsmelding om SFO.
Les mer >>Velkommen til Levre SFO
I fjor flyttet elever og ansatte inn i en helt ny skole. Se denne filmen som viser hvordan nye Levre Skole har ivaretatt SFO i de nye lokalene.
Les mer >>Hva med SFO i forslag til ny opplæringslov?
Nettverket for SFO har levert høringssvar til forslag ny opplæringslov. Gode ambisjoner i stortingsmelding og utkast til nasjonal rammeplan må nå følges opp i lovverk.
Les mer >>Hilsen fra Guri Melby
Guri Melby er Kunnskaps- og integreringsminister. Hun vil sende en hilsen til alle dere som jobber i SFO/AKS.
Les mer >>Spørreundersøkelse til SFO-ledere og ansatte
NTNU Samfunnsforskning skal evaluere hvor langt SFO er kommet med innføringen av den nye nasjonale rammeplanen. De ønsker å undersøke hvordan rammeplanen brukes, hvordan den oppfattes som verktøy, og hvordan den eventuelt endrer SFO og sikrer jevnere kvalitet på tilbudet som gis. Vi håper flest mulig, ledere og ansatte vil svare på denne.
Les mer >>Hva vil stortingspartiene med SFO/AKS?
Om to uker går vi til stortingsvalg. Partiene lover mye for fremtiden, men hva vil de egentlig gjøre nå for seksåringen som møter opp i SFO i dag, og for de ansatte som hver dag stiller med ambisjoner, varme og tilstedeværelse? Vi har spurt alle partiene om deres politikk for SFO/AKS. Nesten alle har svart på våre 10 spørsmål. Vi har også sett nærmere på hva de skriver i sine partiprogram. Svar som vil få direkte betydning for din jobb de neste fire årene.
Les mer >>Undersøkelser om SFO
Vi har fått en henvendelse;
Les mer >>Gratis SFO
Statsbudsjettet for 2016 inneholder en «liten» post som heter forsøk med gratis SFO i fire byer. Da lukter vi på løsninger som kan løfte nesa ned fra gjerdet for sårbare barn.
Les mer >>




