Les også
1,2,3 rollelek
Ved hjelp av tre velfylte skap i et klasserom kan du inspirere til et vidt spekter av rollelek på SFO.
Les mer >>Gratis golfbane
Tenk en helt egen - og ikke minst gratis golfbane på SFO! Ja det er fullstendig mulig, bare se på denne idéen.
Les mer >>Mer bevegelse til barn
Fysisk aktivitet og kreativitet er viktig for barns utvikling, derfor tilbyr Mer bevegelse til barn en enkel og engasjerende måte å integrere mer bevegelse i hverdagen.
Les mer >>Rock på Berg SFO
På Berg skole i Trondheim har SFO en aktivitet de kaller "Band". Alle barna i 4. trinn får tilbud om å begynne å spille i band. Tenk så spennende!
Les mer >>Lag et strandmiljø
Når sommerferien kommer er det sikkert flere som håper på sol, sommer og strandliv. Hva med å lage et strandmijø sammen?
Les mer >>Barneveiledaren - ein sjølvlysande unik blekksprut!
Har de nokon gong tenkt på det? Ikkje?Ikkje vi heller eigentleg, før tanken berre la seg der. Det er no vel ikkje noko som er meir sjølvsagt å samanlikne barneveiledaren med enn ein blekksprut!
Les mer >>Trolldeig
Trolledeig er billig, gøy og kjempeenkelt å lage. Vi har funnet en oppskrift til dere. Så da er det bare å sette i gang.
Les mer >>Caprino i hundre, og dukker fri for tåfis!
Det florerer av jubileumsmarkeringar av kreative folk i år. Storhendingane kjem som perler på ei snor, og vi såkalla alminnelege får rett og slett berre servert lukka regelrett på sølvfat. I denne saka skal vi konsentrere oss om filmressigøren Ivo Caprino som var fødd 17. februar 1920, og som er mannen bak "levandegjeringa" av ein haug dukker i si eventyrlege verd gjennom tidene.
Les mer >>Skoeskehus – skaperglede og bærekraft på Dalgård SFO
Gjennom skoeskehusprosjektet har Dalgård SFO skapt en arena for barns medvirkning, kreativitet og fellesskap. Her får både skoesker og fantasier nytt liv i et bærekraftig prosjekt som inspirerer både barn og voksne.
Les mer >>



.jpg)