Caprino i hundre, og dukker fri for tåfis!
Det florerer av jubileumsmarkeringar av kreative folk i år. Storhendingane kjem som perler på ei snor, og vi såkalla alminnelege får rett og slett berre servert lukka regelrett på sølvfat. I denne saka skal vi konsentrere oss om filmressigøren Ivo Caprino som var fødd 17. februar 1920, og som er mannen bak "levandegjeringa" av ein haug dukker i si eventyrlege verd gjennom tidene.
Les mer >>Stjerner av ispinner
Det trengs ikke så mye utstyr for å lage disse flotte, dekorative stjernene. Det kan f.eks bli en flott vindusdekorasjon.
Les mer >>Topptur i lavlandet!
For mange høyrest overskrifta sikkert rett og slett heilt korka ut, og det er akkurat det som er heile poenget.
Les mer >>Hekta på pinnar
Til og med dei kulaste gutta og øvrige med alvorleg strikkeallergi henger seg på denne bølga. Ingen vrange her nei. Kun rett, rett, rett!
Les mer >>Personlige bursdagskroner
Er du lei av den tradisjonelle bursdagskronen? Her kan du få noen tips om en litt anerledes krone
Les mer >>Å lage dukkeansikter
Dukkeansikter som kan brukes til mange varianter av dukkekropper.
Les mer >>BYEN ved Hannestad SFO
På vegne av redaksjonen i SFOnett ble jeg invitert til Hannestad SFO og deres utstilling «Byen». En utstilling basert på mange små prosjekter hvor barns medvirkning og «det kreative barnet» skulle stå i fokus.
Les mer >>Gjenbruksjula – som musikk for augene! «Vi tenner lys i desember»
Kva skjer dersom ein som lever og åndar for musikk, ei som nettopp har pussa opp med fliser, ei som tilfeldigvis oppdaga lyslenkjer til ti kroner på Europris – og fleire som er gode på å samle, sortere og halde oversikt over dei rette skattane på lageret, samlast? Jau… då oppstår det magi. Og denne gongen enda det i magiske lysglimtglas!
Les mer >>Barns medvirkning i farger og fantasi
Hvordan ser en vegg ut når barna får bestemme? På Korsvoll AKS i Oslo fikk 4 og 5. trinn-elevene slippe fantasien løs. Resultatet ble et fargesprakende kunstverk de selv har vært med å skape, sammen med kunstner Morten Kveen.
Les mer >>
.jpg)

