Les også
Kunstutstilling ved Cicignon SFO
Hva kan vi gjøre som er gøy i disse smittevernstider? Kan vi invitere foreldre, besteforeldre, søsken på noen måte slik at de kan komme på besøk og se hva SFO barna våre faktisk får til?
Les mer >>Læring gjennom kreative prosesser
På Sørli skole i Nittedal jobber Kifah Fanni med å åpne barnas øyne for et univers fylt med plastelina, historieskaping, digital ferdighetstrening, og sosial og emosjonell utvikling. Gjennom sitt arbeid på SFO inviterer han barna til å utforske og lære på en måte som går langt utover tradisjonell undervisning.
Les mer >>Innendørs hyttebygging
Hyttebygging kan også foregå innendørs. Gjerne i litt andre former enn ute, men mulighetene er mange. Kanskje flere enn vi tror.
Les mer >>Kreativt kaos
Hva kan man gjøre for å legge til rette for kreativitet på best mulig måte? Har du prøvd å lage et lite kaos for å skape kreativitet?
Les mer >>Trolldeig
Trolledeig er billig, gøy og kjempeenkelt å lage. Vi har funnet en oppskrift til dere. Så da er det bare å sette i gang.
Les mer >>Barns medvirkning i farger og fantasi
Hvordan ser en vegg ut når barna får bestemme? På Korsvoll AKS i Oslo fikk 4 og 5. trinn-elevene slippe fantasien løs. Resultatet ble et fargesprakende kunstverk de selv har vært med å skape, sammen med kunstner Morten Kveen.
Les mer >>Gratis golfbane
Tenk en helt egen - og ikke minst gratis golfbane på SFO! Ja det er fullstendig mulig, bare se på denne idéen.
Les mer >>Lag en flott kulepenn
Kjempekul kulepenn. Enkel å lage
Les mer >>Donald tegner på SFO
Forslag til en spennende og litt annerledes aktivitet. Levre SFO inviterte landets eneste autoriserte Donald tegner på besøk.
Les mer >>



