Lag et fuglekort
Morsomt brett-ut kort med fuglenebb. Fin aktivitet ved tegnebordet.
Les mer >>Vår alles mormor heilt i hundre!
I år 2020 er det duka for markering av hundreårsjubileet for hjartegode Anne- Cath.Vestly sin fødsel. Heile dette året vert nok prega av ekstra heider og ære av den høgt elska forfattardronninga som har krype seg inn i hjarterøtene til opptil fleire generasjonar.
Les mer >>Trolldeig
Trolledeig er billig, gøy og kjempeenkelt å lage. Vi har funnet en oppskrift til dere. Så da er det bare å sette i gang.
Les mer >>Å lage dukkeansikter
Dukkeansikter som kan brukes til mange varianter av dukkekropper.
Les mer >>Dramaleker
Dramaleker kan brukes som forberedelser til drama/teater-timen, som trygghetsøvelser, som moro og mye annet rart.
Les mer >>Lag en edderkopp
Kul edderkopp, enkel å lage
Les mer >>KORPS + SFO = SUKSESS I KRISTIANSUND
Pilotprosjektet «korps i SFO» sørget for en rekruttering til Kristiansund skolekorps som man ikke hadde sett maken til siden 90-tallet. En rekruttering som gjør korpset mer robust og bærekraftig. Denne uken sa politikerne at de var positive til å støtte prosjektet videre.
Les mer >>Rockekonsert for SFO
Tenk dere 400 SFO-barn på rockekonsert. I Stavanger fikset de en litt annerledes aktivitet for SFO-barna, til stor jubel.
Les mer >>Barns medvirkning og samskaping i praksis – eksempler fra Berg SFO
På Berg SFO i Trondheim får 4. trinn-elevene muligheten til å fordype seg i musikk og teater på barnas premisser. Gjennom Band og Mona-artig får barna være medskapere fra idé til forestilling. De velger selv låter, karakterer, replikker og rekvisitter og møter voksne som støtter, forenkler og heier. Dette er barns medvirkning i praksis, med eierskap, kreativitet og fellesskap i sentrum.
Les mer >>


