Når sommerferien kommer er det sikkert flere som håper på sol, sommer og strandliv. Hva med å lage et strandmijø sammen?

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Les også

Topptur i lavlandet!

For mange høyrest overskrifta sikkert rett og slett heilt korka ut, og det er akkurat det som er heile poenget.

Les mer >>

Donald tegner på SFO

Forslag til en spennende og litt annerledes aktivitet. Levre SFO inviterte landets eneste autoriserte Donald tegner på besøk.

Les mer >>

SFO City

Aina Østby er fagarbeider ved Sand SFO i Nord-Odal kommune. Hun ble spurt av SFO-leder om hun kunne male en bilvei på bordet som barna bruker til lego. Ideene strømmet på, og etter hvert ble det en liten by, som barna døpte SFO City.

Les mer >>

Lag et strandmiljø

Når sommerferien kommer er det sikkert flere som håper på sol, sommer og strandliv. Hva med å lage et strandmijø sammen?

Les mer >>

Lillespøk og storespøk – det er ingen spøk!

Kva skjer når lokalavisa og Halloween møtast på SFO? I Hundeidvik SFO har Janne og gjengen funne svaret og det handlar både om kreativitet, gjenbruk og mykje latter!

Les mer >>

Tivoli

Hva med å prøve en ny vri på skoleavslutningen, i regi av SFO? Tivoli på skolen må jo være alle barns store drøm.

Les mer >>

Den digitale SFO

Et bilde sier mer enn tusen ord. Slik tenker vi på Sørli SFO I Nittedal kommune når vi skal inspirere barn til skaperglede og vise foreldre hva som skjer I hverdagen.

Les mer >>

Gratis golfbane

Tenk en helt egen - og ikke minst gratis golfbane på SFO! Ja det er fullstendig mulig, bare se på denne idéen.

Les mer >>

Lag et fuglekort

Morsomt brett-ut kort med fuglenebb. Fin aktivitet ved tegnebordet.

Les mer >>