NY PODKAST – OG TEGNEKONKURRANSE!
Vi lanserer snart podkasten "SFO/AKS – Livets treningsstudio" – en ny faglig og praksisnær podkast for alle som jobber i eller er nysgjerrige på SFO/AKS. Men vi trenger DIN hjelp: Lag en illustrasjon eller logo til podkasten «SFO/AKS – Livets treningsstudio» og send den til oss!
Les mer >>Det heter personalkostnader!
Hvor mange ganger har vi ikke hørt fra SFO-Norge at det ikke er avsatt midler til opplæring og utvikling av personalet.
Les mer >>Mine artikler - se video
Nå kan du lagre artikler som du lett ønsker å hente fram igjen. Se vår korte instruksjonsvideo som viser hvordan du legger til underbrukere, endrer egen profil, legger artikler i egne lister og logger inn på sfobutikken.
Les mer >>Ulike roller i HMS-arbeidet
SFO-leder bør være involvert i skolens HMS-arbeid. Her finner man nyttig informasjon om ulike sider ved dette arbeidet.
Les mer >>Pst til Kari
Vi er over 20 000 SFO- og Aks-ansatte med millioner av timers erfaring og innsikt i barns verden. Ja, sikkert milliarder. Og dette innspillet til deg dreier seg blant annet om milliarder. Men først. Vi har et lite knep vi gjerne vil dele med deg.
Les mer >>Carina gleder seg til å utvide sitt faglige nettverk
Denne uken møtte jeg Carina Oustad, en av de 28 studentene som har fått plass på den nye bachelorgraden i skolefritidspedagogikk ved Universitetet i Stavanger (UIS). Hun gledet seg til å starte på studiet.
Les mer >>Miljøterapeut i SFO
Utviklingsarbeide i SFO kan også være å tenke sammensetning av personalgruppen. På Gullhaug SFO i Bærum har de ansatt en miljøterapeut.
Les mer >>TEMA: Kapasitetsbygging i SFO - Del 3: Møter og møtekultur
Når den nåværende rektoren vår startet for ca 9 år siden ble det gjort en god opprydding i møtestruktur og møtekultur.
Les mer >>SFO-dag i Klepp
I Klepp kommune på Jæren er det tak i SFOfolket. Der planlegger de en SFOdag til høsten.
Les mer >>


