SFO på trykk
Høsten er sesong for SFO-oppslag i både lokale og nasjonale medier. Det er bare valgkampen som gir mer omtale av SFO.
Les mer >>Binge ble skøytebane
En stk. ballbinge , SFO unger og en ivrig ansatt + brannslangen...
Les mer >>Bli med i leken på Hurrød SFO
I høst besøkte vi en fargerik SFO hvor barns lek har en sentral plass. Å tilby en lekende SFO setter også krav til hvordan lekemiljøet er innredet. Bli med til Hurrød og bli inspirere.
Les mer >>Populært valgfag: SFO-assistent
Valle skole i Setesdal, en 1-10-skole med 110 elever, har fått elever fra mellomtrinn og ungdomstrinn som deltar aktivt i aktiviteter for de yngste på SFO.
Les mer >>Lesekroken skaper trivsel og leselyst ved Løren Aktivitetsskole
Annette er leder ved Løren AKS. De ble inspirert til å skape en lesekrok på sin base etter å ha sett en annen her på sfonett.
Les mer >>Derfor er miljøterapeuter og miljøteam så viktige i SFO og AKS
I hverdagen møter vi på alle typer barn. Som fritidsarena må vi ivareta alle.
Les mer >>Kaosleken på ukeplanen?
Med denne artikkelen ønsker jeg å rette søkelyset mot en type lek jeg mener får alt for liten plass i litteratur og praksis
Les mer >>Annerledes SFO - samme pris?
Ansatte i SFO og AKS har på kort tid organisert sine vennskapsarenaer slik at de oppfyller anbefalt smittevernveileder. Konsekvensen er at de fleste har kuttet ut morgenåpning og tilbyr kortere åpningstid på ettermiddagen. Foreldre blir bedt om å betale full pris, det har fått konsekvenser.
Les mer >>Skraphandlerens lekebutikk
I barnas hender får gjenbruksmateriell ny verdi og trylles om til skatter i lek. Det er vel verdt å ta turen til nærmeste gjenbruksbutikk. Let, få og finn! Tilbyr vi materiellet på fristende vis oppstår magi der barn møter ting og ting møter barn.
Les mer >>

.jpg)

