På Volden SFO har jeg hatt kunstgruppe i mange år. Alle grupper er forskjellige og opplegget varierer fra år til år. I tiden fremover skal jeg dele gode ideer i en serie artikler her på sfonett.

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer av Nettverket! for SFO.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Dagens tips

I dag skal du få noen tips som kan bidra til at penslene varer en stund lenger.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm.Del 5

Marthe har jobbet i SFO i til sammen 17 år, de siste 12 ved Volden skole i Tønsberg. Hun har alltid vært opptatt av å jobbe kreativt med barn, og har hatt god mulighet til dette gjennom arbeidet sitt. I flere år har hun hatt kunstgruppe i SFO.Forrige gang kunne vi lære hvordan vi lager tredimensjonelle fisker. I dag skal vi gjøre disse ferdig.

Les mer >>

Forvandling fryder, virkelig

Så var det disse plastglassene da.. Her har du mitt forslag på en måte å løse utfordringen på. Sett på stekeovnen og se forvandling med egne øyne. Spennende, raskt og morsomt..

Les mer >>

Perledykkarar

Trenger dere ideer til morsdag eller valentindag, les dette.. Gode tips fra Janne Kristin & co.

Les mer >>

Jeg heter Marthe

Nå er SFO i gang igjen etter ferien. Et helt skoleår skal fylles med lek, vennskap, aktiviteter, måltider og alt det andre som hører SFO til.. Barna skal sees og få være seg selv på godt og vondt. Her er en teknikk som skal fortelle litt om barna, nemmelig hva de heter.

Les mer >>

Eventyrkroker ute og inne

Bruk stoffer til å avgrense eller skape nye små kroker i et rom. Perfekt når man har liten plass eller bare som en morsom effekt.

Les mer >>

Marthes regnbuedrøm

Forrige gang laget vi sandpapirbilder. Denne gangen er det store malerier av frukt som står på menyen. God fornøyelse!

Les mer >>

Hvalen som spruter baller

Finn frem det du har av farget ark klipp et bilde.

Les mer >>

Glitrende blomster

Det er mange forskjellige måter å lage blomster på. Her er en teknikk med maling, glitter og du bruker tuppen på en pensel.

Les mer >>